1652
343220

Li Kuchan

(Kina, 1899-1983)
Utropspris
40 000 - 60 000 SEK
3 490 - 5 230 EUR
3 650 - 5 470 USD
Klubbat pris
110 000 SEK

Li Kuchan
(Kina, 1899-1983)

Still-life with Pak Choy and Guard

Tusch och färg på papper, samt med kalligrafi, signerad och daterad 1937. 94,3 x 43,7 cm

Proveniens

Purchased by the present owner at Christie's East, New York, 1980's.