1653
343185

Ya Ming

(Kina, 1924-2002)
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
523 - 697 EUR
547 - 730 USD
Klubbat pris
3 000 SEK

Ya Ming
(Kina, 1924-2002)

Landscape

Tusch på papper, signerad. 95,7 x 42,1 cm.

Slitage, vikveck, smärre fläckar.

Proveniens

Purchased by the present owner at Christie's East, New York, 1980's.