1667
351842

MÅLNING, Qing dynastin, troligen 1800-tal.

Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
955 - 1 430 EUR
1 090 - 1 630 USD
Klubbat pris
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Dekor av fåglar i blommande lövverk. Tusch och färg på siden. Kalligrafi och ett sigill. 165 x 85,5 cm.

Slitage och skador. Ramad.