1955
346427

TEDOSOR, fyra stycken, porslin i TRÄSCHATULL. Qingdynastin, omkring 1900.

Utropspris
35 000 - 40 000 SEK
3 050 - 3 490 EUR
3 190 - 3 650 USD
Klubbat pris
28 000 SEK
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Dekor i underglasyrblått av flodscener. Flaskornas mått 33x18x18 cm. Trälådans mått 43x43x44 cm.

En med kantnagg. En med sprickor. Lådan med skador.