262
343422

Paul Désiré Trouillebert

(Frankrike, 1829-1900)
Utropspris
60 000 - 80 000 SEK
5 300 - 7 060 EUR
5 530 - 7 370 USD
Klubbat pris
50 000 SEK
Lisa Gartz
Lisa Gartz
Ansvarig specialist silver
+46 (0)709 17 99 93
Paul Désiré Trouillebert
(Frankrike, 1829-1900)

"Bords de la Vienne"

Signerad Trouillebert. Duk 43,5 x 71 cm.

Proveniens

Såld på Bukowskis höstauktion, 1932, auktion nr 85, katalognr: 131.
Såld på Stockholms Auktionsverk, november 1978, nr: 1071.