295
343663

SKÅL. Diameter 19 cm. Iran, Keshan 1100-talets andra hälft.

Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
969 - 1 450 EUR
1 110 - 1 660 USD
Klubbat pris
9 500 SEK

Lergods med glasyrfylld genombruten dekor och sex insides blå streck.

Lagad, kompletteringar, nagg, ställvis påmålad.