308
353736

VÄVD TAPET, gobelängteknik. 284 x 295 cm. Flandern omkring 1700.

Utropspris
70 000 - 90 000 SEK
6 100 - 7 850 EUR
6 390 - 8 210 USD
Klubbat pris

Verdure - Polykromt landskap med orientaliserande tempel, fåglar, blommor och träd. Mörkbrun bård med blomranka. Ull och silke. Delvis fodrad.

Något ställvis hårt slitage, något smutsig, fläckar, lagningar, ivävningar, skador, bristningar, hål.