310
340601

VÄVD TAPET, gobelängteknik. 267,5 x 256 cm. Flandern 1600-tal.

Utropspris
35 000 - 40 000 SEK
3 340 - 3 820 EUR
3 800 - 4 340 USD
Klubbat pris
40 000 SEK

Verdure - Polykromt landskap med fågel, blommor, stora träd och i fonden trädgårdsarkitektur. Mörkbrun bård med fåglar, blommor, vaser, maskaroner, arkitektoniska ornament och rocailler. Ställvis fodrad.

Möjligen något avkortad, bården skarvad på ett ställe. Något slitage och smutsig, fläckar, lagningar, smärre skador och hål. Senare lisière.