338
343724

ANTIK HERIS. 441,5 x 354 cm.

Utropspris
50 000 - 70 000 SEK
4 360 - 6 100 EUR
4 560 - 6 390 USD
Klubbat pris
70 000 SEK
ANTIK HERIS. 441,5 x 354 cm.

Terrakottamelerad botten med stor polykrom medaljong, benvita hörnornament, stiliserade blommor, palmett- och blomslingor. Bred terrakottamelerad huvudbård med stora palmett- och blomrankor.

Något ställvis hårt slitage, något smutsig, smärre fläckar, litet hål, obetydliga malskador. Långsidorna med trampveck och smärre skador, kortsidorna saknar några knutrader.