337
347781

ANTIK HERIS. 570,5 x 352 cm.

Utropspris
60 000 - 80 000 SEK
5 230 - 6 980 EUR
5 470 - 7 300 USD
Klubbat pris
130 000 SEK
ANTIK HERIS. 570,5 x 352 cm.

Terrakottamelerad botten med polykrom medaljong, stiliserad blomslinga och ljusblåmelerat ramverk med boteh- och blomslingor. Smal benvit huvudbård med blomranka.

Det mörkbrunfärgade garnet ställvis korroderat. Något ställvis hårt slitage, något smutsig, fläckar, smärre trampveck och lagningar, obetydliga skador och malskador. Kortsidorna saknar några knutrader.