344
322610

SEMIANTIK ISFAHAN sannolikt. 216,5 x 143 cm.

Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
697 - 872 EUR
730 - 912 USD
Klubbat pris
15 000 SEK

Benvit botten med polykrom medaljong, hörnornament, spaljé- och blommönster. Mörkblå huvudbård med stor arabesk-, blom- och palmettranka.

Något slitage och smutsig, smärre fläckar. Sidorna med trampveck och obetydliga skador, senare fransar.