349
362570

SEMIANTIK KAUKAS. 279 x 164 cm.

Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
697 - 872 EUR
730 - 912 USD
Klubbat pris
6 000 SEK

Mörkbrun botten med tätt benvitt spaljémönster och polykroma stiliserade blommor. Smal blå huvudbård med blomrankor.

Det mörkbrunfärgade garnet är något korroderat. Något ställvis hårt slitage, smutsig, fläckar, lagningar, smärre fällningar.