350
339463

SEMIANTIK KAUKASISK/PERSISK KELIM. 334,5 x 176,5 cm.

Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
523 - 697 EUR
547 - 730 USD
Klubbat pris
6 000 SEK

Polykromt randmönster med stora medaljonger med hakornament och stiliserade växter samt band med ranka.

Något ställvis hårdare slitage, något smutsig, fläckar varav en stel, smärre skador och hål. Sidorna med skador.