351
365363

SEMIANTIK KAYSERI. 175,5 (samt ca 1,5 cm slätväv på varje kortsida) x 120,5 cm.

Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
697 - 872 EUR
730 - 912 USD
Klubbat pris
6 000 SEK

Gyllengul botten med polykroma blommande träd, fåglar, hjortar, rovdjur, stiliserad kalligrafi i form av en ampel och nisch. Mörkblå huvudbård med djur, träd och blommor.

Obetydligt slitage, något smutsig, fläckar. En långsida med liten lagning, en kortsida med smärre trampveck.