361
362674

ANTIK KHORASAN. 631-654 x 512,5 cm.

Utropspris
60 000 - 80 000 SEK
5 230 - 6 980 EUR
5 470 - 7 300 USD
Klubbat pris
50 000 SEK

Mörkbrun botten med tätt polykromt heratimönster. Bred mellanblå huvudbård med heratimönster. Många sekundärbårder.

Det mörkbrunfärgade garnet korroderat. Ställvis något slitage, smutsig, fläckar, lagningar, broderade områden, smärre skador och malskador. Sidorna med skador.