360
323166

SEMIANTIK/OLD KESHAN. 203,5 x 134,5 cm.

Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
697 - 872 EUR
730 - 912 USD
Klubbat pris
14 000 SEK

Röd botten med polykrom medaljong med landskap och byggnader, hörnornament, blom- och palmettslingor. Mörkblå huvudbård med vaser, blomslingor och kartuscher med palats.

Något smutsig, smärre malskador. Långsidorna med obetydliga trampveck, en kortsida med obetydliga lagningar, senare fransar.