367
339644

SEMIANTIK KIRMAN. 410,5 x 289 cm.

Utropspris
14 000 - 16 000 SEK
1 220 - 1 400 EUR
1 280 - 1 460 USD
Klubbat pris
40 000 SEK

Ljust kamelhårsfärgad botten med polykroma blomställningar, blommande träd, molnband, fåglar och fjärilar, vissa blommor med människomaskaroner. Benvit huvudbård med blommor och kartuscher med blommor och träd. En av de två inre sekundärbårderna med inskription, ungefär: "Fabrik Milany Kirman".

Ställvis något slitage, något smutsig, fläckar. Baksidan med smärre malskador, sidorna med obetydliga trampveck.