368
364909

SEMIANTIK KIRMAN FIGURAL. 200,5 x 135 cm.

Utropspris
9 000 - 10 000 SEK
785 - 872 EUR
821 - 912 USD
Klubbat pris
16 000 SEK

Vinröd botten med polykromt landskap, stor trana, drakhuvud, blommor och nisch. Mörkblå huvudbård med blomkartuscher. Bred ytterbård med flik- och blommönster.

Obetydligt slitage, smutsig, fläckar. Långsidorna med trampveck, ett hörn med liten lagning.