375
357533

MATTA, semiantik Meshed/Moud. Ca 191,5 x 124 cm.

Utropspris
9 000 - 10 000 SEK
785 - 872 EUR
821 - 912 USD
Klubbat pris

Vinröd botten med stor polykrom medaljong, hörnornament, blom-, palmett- och botehslingor. Smal mörkblå huvudbård med palmett- och blomranka.

Något ställvis hårdare slitage, något smutsig, fläckar, smärre lagningar. Baksidan med obetydliga malskador, en kortsida något skadad, en saknar några knutrader.