387
326364

ANTIK TURKISK, sannolikt Sparta. 447 x 339 cm.

Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
2 910 - 3 880 EUR
3 330 - 4 440 USD
Klubbat pris

Benvit botten med polykrom medaljong, hörnornament med kartuscher, stiliserade blom- och palmettslingor. Pastellgrön huvudbård med kartuscher och stiliserade blommor.

Något ställvis hårt slitage, smutsig, stora fläckar. Långsidorna med trampveck och skador, kortsidorna med smärre trampveck och skador.