397
369307

ANTIKT UZBEKISTANSKT SUZANI BRODERI. 163 x 122,5 cm.

Utropspris
40 000 - 60 000 SEK
3 490 - 5 230 EUR
3 650 - 5 470 USD
Klubbat pris
65 000 SEK

Fyra ihopsydda våder. Benvit botten med polykroma silkesbroderier av blomstermedaljong, blomslingor och hörnvaser. Bård med stor blomranka.

Ställvis något slitage, något smutsigt, smärre fläckar, skador, hål och lagningar.