402
338720

Okänd Konstnär 1600-tal

Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
1 770 - 2 210 EUR
1 840 - 2 300 USD
Klubbat pris
16 000 SEK
Okänd Konstnär 1600-tal

Mansporträtt med värja, midjebild

Signerad Hans Schutte fecit ? och daterad 1650. Uppfodrad duk 104 x 78,5 cm.

Proveniens

Tidigare i de Hamiltonska samlingarna på Hedensberg, Västmanland.