500
360863

Jacobus Storck, tillskriven

(Holland, alt 1699)
Utropspris
45 000 - 50 000 SEK
3 920 - 4 360 EUR
4 110 - 4 560 USD
Klubbat pris
Johan Jinnerot
Johan Jinnerot
Specialist konst och äldre måleri
+46 (0)739 400 801
Jacobus Storck, tillskriven
(Holland, alt 1699)

JACOBUS STORCK, Uppfodrad duk. Ej sign.

Holländska fartyg på redden utanför muromgärdad stad 50 x 58 cm.

Krackelyr över hela duken. Ytsmuts. Märken efter spännramen. Slitage längs ramen.