547
339512

Egron Lundgren

(Sverige, 1815-1875)
Utropspris
2 000 - 3 000 SEK
177 - 265 EUR
184 - 276 USD
Klubbat pris
2 000 SEK
Johan Jinnerot
Johan Jinnerot
Specialist konst och äldre måleri
+46 (0)739 400 801
Egron Lundgren
(Sverige, 1815-1875)

Spansk flicka bärande bricka med vinkrus och vinglas

Inskriberad eller signerad Egron Lundgren 1854 på bakstycket, samt med inskription på engelska på densamma. Blyerts, akvarell och täckvitt på papper
32,5 x 23 cm.