555
358382

Okänd konstnär 1600/1700-tal

Utropspris
4 000 - 5 000 SEK
380 - 474 EUR
434 - 543 USD
Klubbat pris
Johan Jinnerot
Johan Jinnerot
Specialist konst, ansvarig äldre måleri
+46 (0)739 400 801
Okänd konstnär 1600/1700-tal

OKÄND KONSTNÄR 1600/1700-TAL, Miniatyr, ej signerad.

"Le Grand Condé" (Louis II Condé av Bourbon 1621-1686 fransk fältherre. Mässing 8 x 6,5 cm. Äldre förgylld och bronserad ram.

Ytsmuts, smärre repor.

Porträttet har även ansetts föreställa Magnus Stenbock.