554
361454

Jacob Axel Gillberg

(Sverige, 1769-1845)
Utropspris
2 000 - 3 000 SEK
177 - 265 EUR
184 - 276 USD
Klubbat pris
5 500 SEK
Johan Jinnerot
Johan Jinnerot
Specialist konst och äldre måleri
+46 (0)739 400 801
Jacob Axel Gillberg
(Sverige, 1769-1845)

Empireherre

Miniatyr. Signerad Gillberg och daterad 1808. Gouache och akvarell på ben 7 x 6 cm. Innefattad i ram i guld.

Proveniens

Inköpt på Bukowski Auktioner 1928.