629
353631

SPELBORD. Sengustavianskt, 1700-talets slut.

Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
949 - 1 420 EUR
1 090 - 1 630 USD
Klubbat pris
20 000 SEK

Mahogny och mahognyfaner. Beslag av mässing. I sargen två lådor. Kortsarger med ljusbrickor. Längd 88, bredd 43, höjd 77,5 cm.

Senare nyckelskyltar och konsoler.