647
357228

KONSOLBORD. Sverige, 1700-talets andra hälft. Rokoko.

Utropspris
25 000 - 35 000 SEK
2 180 - 3 050 EUR
2 280 - 3 190 USD
Klubbat pris
19 000 SEK

Snidat, förgyllt och bronserat. Marmorerad träskiva. Dekor av rocailler, akantusblad och blommor. Längd 78, bredd 34, höjd 77,5 cm.

Slitage.