651
347150

KONSOLBORD. Gustavianskt stockholmarbete, 1700-talets slut.

Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
2 620 - 3 490 EUR
2 740 - 3 650 USD
Klubbat pris
47 000 SEK

Förgyllt och bronserat. Skiva av grå kalksten. Halvrunt. Kannelerade ben med fotkryss och urna. Sarg med lagergirlander. Längd 84, bredd 42,5, höjd 78,5 cm.