655
347385

KONSOLBORD. Sengustavianskt stockholmsarbete, 1700-talets slut.

Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
3 490 - 4 360 EUR
3 650 - 4 560 USD
Klubbat pris
46 000 SEK

Fanerat med mahogny. Skiva av vit carraramarmor. Rektangulärt. Dekor av kannelyrer och snidade bladrosetter. Fotkryss med urna. Längd 134, bredd 57, höjd 90,5 cm.

Fotkryss med lagningar.