658
297003

KONSOLBORD. Skivan, Italien, 1700-tal. Senbarock. Senare underrede.

Utropspris
60 000 - 70 000 SEK
5 230 - 6 100 EUR
5 470 - 6 390 USD
Klubbat pris
58 000 SEK

Skiva av scagliola med polykrom dekor med motiv av blommor och djur. Senare underrede av järn. Längd 109, bredd 56, höjd 75,5.

Skador, slitage.