700
361897

SPEGEL. Stockholmsarbete, 1700-talets andra hälft. Rokoko

Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
1 910 - 2 390 EUR
2 170 - 2 710 USD
Klubbat pris
28 000 SEK
Björn Extergren
Björn Extergren
+46 (0)706 40 28 61

Förgylld och bronserad. Rik dekor med akantus, rocailler samt blommor. Delvis genombrutet krön. Höjd 125, bredd 59 cm.