701
358616

SPEGEL. Sverige, 1700-talets andra hälft. Rokoko.

Utropspris
30 000 - 35 000 SEK
2 620 - 3 050 EUR
2 740 - 3 190 USD
Klubbat pris
18 000 SEK

Förgylld och bronserad. Dekor av rocailler och akantusblad. I ramen infällt spegelglas. Höjd 150, bredd 63 cm.

Dekorskador, ett glas gammalt men ej ursprungligt.