744
333751

AMPEL, för sex ljus. Empire, 1800-talets första hälft.

Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1 160 - 1 450 EUR
1 330 - 1 660 USD
Klubbat pris
9 000 SEK

Förgylld mässing och brons. Höjd 98 cm.