758
357143

KANDELABRAR, för två ljus, ett par. Sverige, 1800-talets början. Empire.

Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
775 - 969 EUR
887 - 1 110 USD
Klubbat pris
8 500 SEK

Förgylld brons. Kolonnformat skaft. Svängda ljusarmar. Höjd 41 cm.

En något sned.