758
357143

KANDELABRAR, för två ljus, ett par. Sverige, 1800-talets början. Empire.

Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
759 - 949 EUR
869 - 1 090 USD
Klubbat pris
8 500 SEK

Förgylld brons. Kolonnformat skaft. Svängda ljusarmar. Höjd 41 cm.

En något sned.