761
351137

KANDELABRAR, för två ljus, ett par. Frankrike, 1800-talets mitt. Nyrokoko.

Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
969 - 1 160 EUR
1 110 - 1 330 USD
Klubbat pris
9 000 SEK

Förgylld brons. Dekor av snäckskal, blad och drakar. Höjd 38 cm.

Borrade för el.