799
356432

BORDSPENDYL. Frankrike, 1800-talets början. Empire.

Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
697 - 872 EUR
730 - 912 USD
Klubbat pris
9 000 SEK

Förgylld och patinerad brons. Sittande läsande barn på urhus i form av räfflad kolonn. Längd 21, höjd 38 cm. Pendel och nyckel medföljer.

Senare pendelupphängning.