859
313626

SERVIS, 150 delar, porslin. Meissen, 1800-tal.

Utropspris
60 000 - 75 000 SEK
5 230 - 6 540 EUR
5 470 - 6 840 USD
Klubbat pris
46 000 SEK
Malou Haglund
Malou Haglund
Värderingsman
+46 (0)727 33 27 20

Bestående av 48 tallrikar, 24 sopptallrikar, 19 assietter, 30+10 desserttallrikar, 2+2 kakfat, två såsskålar, två kannor, två stora kryddkar, två skålar, två runda fat, två stekfat, två kandelabrar, uppsatsskål. Målad och förgylld dekor i korallrött, dessertservisens delar med ströblommor.

Skador, lagningar. (150)