Arne Jones E1299
872
359102

KANDELABRAR, ett par, brons och porslin. England/Frankrike 1800-talets andra hälft.

Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
949 - 1 420 EUR
1 090 - 1 630 USD
Klubbat pris
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Målad polykrom och förgylld dekor föreställande såningsman samt fiskardam. Höjd 39 cm.

Nagg. Slitage.