Selected Modern Silver F764
Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine’s F766
Kitchen Stories E1284
Modern Design, Timeless Weave E1292
A Token of Love E1285
Blomstrande Allmoge  E1281
906
327586

MOCKASERVIS, 3 delar, icke identifierad mästare, Moskva 1800-talets slut.

Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1 170 - 1 460 EUR
1 360 - 1 700 USD
Klubbat pris
11 000 SEK

Invändigt förgyllda delar. Släta, med matterad yta och graverad bladkartusch med monogram. Svarvade lockknoppas med bendekor. Kannans höjd 14 cm, total vikt 690 gram.