924
343714

CIGARETTETUI, cylinderformat, av Ivan Chlebnikov, Moskva 1800-talets slut. Hovleverantörsmärke.

Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1 160 - 1 450 EUR
1 330 - 1 660 USD
Klubbat pris
18 000 SEK

Förgyllt, med heltäckande dekor av cloisonnéemalj i blått, turkost, vitt och rött samt filigrandekor. Längd 9 cm.