925
343736

CIGARETTETUI, cylinderformat, av Ivan Chlebnikov, Moskva 1800-talets slut.

Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1 050 - 1 310 EUR
1 100 - 1 370 USD
Klubbat pris
18 000 SEK

Förgyllt, med heltäckande dekor av cloisonnéemalj i turkost, svart, vitt, blått och rött. Längd 9 cm.