929
365258

TESKEDAR, 6 st, icke identifierad mästare, S:t Petersburg 1800-talets slut.

Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
766 - 958 EUR
867 - 1 080 USD
Klubbat pris

Förgyllda, med dekor av cloisonnéemalj i mörkblått, turkost, grönt, brunt och vitt. Bladets insida med gravyr.

Obetydligt slitage.