Efter du betalat ditt föremål beställer du transport på Mina Sidor
Förgylld brons. Höj- och sänkbar ljushållare och skärm. Skärm med akvarell föreställande pastoralt landskap. Höjd 54 cm.
Borrad för el.
Sychev, Igor, The Russian chandeliers 1760-1830, P.V.B.R. 2003, sid 150, jämför snarlik modell sid. 147, nr 700.