969
342890

BÄGARE, silver, av Balthazar Haydt, Augsburg, 1670.

Utropspris
16 000 - 18 000 SEK
1 400 - 1 570 EUR
1 460 - 1 640 USD
Klubbat pris

Delvis förgylld. Senare franska kontrollstämplar. Höjd 10,5 cm, vikt 155 gram.

Bruksslitage.