971
365498

BÄGARE, av Reinhold Schröder (verksam 1683-1710), Reval.

Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
1 440 - 1 720 EUR
1 630 - 1 950 USD
Klubbat pris
26 000 SEK

Delvis förgylld, fotring, på livet graverad vapenkartusch samt ägarinskription. Undertill graverad lodangivelse 24 lot. Höjd 14,8 cm, vikt 297 gram.

Proveniens

Peter Eckholtz Victor Son