981
324101

KRYDDKAR, otydlig mästarstämpel, Augsburg 1767-1769.

Utropspris
3 000 - 4 000 SEK
265 - 353 EUR
276 - 368 USD
Klubbat pris
3 500 SEK

Förgyllt, rektangulärt med profilerad kant, på fyra volutfötter. Driven och ciselerad dekor av frukter och blommor. Undertill graverade initialer. Längd 6 cm, höjd 3 cm, vikt 68 gram.

En fot med lagning.