Höstens Klassiska 571

108 föremål
665. VÄNDBÄNK. Hälsingland/Dalarna, 1700/1800-tal.
Klubbat pris
16 000 SEK
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
657. KONSOLBORD. Karl Johan, 1800-talets första hälft.
Klubbat pris
15 000 SEK
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
692. BANKETTER, ett par. Sengustavianska, 1800-talets början.
Klubbat pris
7 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
689. STOLAR, ett par. Sengustavianska, omkring år 1800.
Klubbat pris
11 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
694. BANKETT, av Ephraim Ståhl (mästare i Stockholm 1794-1820). Sengustaviansk.
Klubbat pris
19 000 SEK
Utropspris
8 000 - 12 000 SEK
630. SPELBORD. Sengustavianskt stockholmsarbete, 1700-talets slut.
Klubbat pris
7 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
635. BORD. Sengustavianskt, omkring år 1800.
Klubbat pris
14 000 SEK
Utropspris
5 000 - 6 000 SEK