Höstens Klassiska 571

108 föremål
645. TEBORD med fajansbricka från Rörstrand 1745.
Klubbat pris
Utropspris
50 000 - 55 000 SEK
646. TEBORD, av Georg Haupt. Gustavianskt.
Klubbat pris
3 300 000 SEK
Utropspris
2 500 000 - 3 000 000 SEK
637. TIDNINGSSTÄLL, sk Canterbury. England, ca 1825.
Klubbat pris
Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
661. TRÅGSOFFA. Sverige, 1700-talets slut. Gustaviansk.
Klubbat pris
25 000 SEK
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
638. VINKYLARE. England, 1700-talets slut.
Klubbat pris
Utropspris
18 000 - 20 000 SEK
665. VÄNDBÄNK. Hälsingland/Dalarna, 1700/1800-tal.
Klubbat pris
16 000 SEK
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK